19 kişi bu ürünü inceliyor.
3 TAKSİT SEÇENEĞİ VE 7 GÜN KOŞULSUZ İADE HAKKI

8 Ayar Bilezik

Tarih: 27.05.2023 16:54
8 Ayar Bilezik
8 Ayar Bilezik Hakkında

8 ayar bilezik, 8 ayar altın kullanılarak yapılan bir bileziği ifade eder. Altın, saflık oranına göre ölçülen bir değerdir ve 24 ayar altın saf altını temsil ederken, 8 ayar altın ise altının toplam ağırlığının 24'te 8'inin saf altın olduğu bir altın alaşımını ifade eder.

8 ayar altın, daha düşük bir saflık oranına sahip olduğu için diğer metallerle daha yoğun bir şekilde karıştırılmıştır. Bu, bileziğin altın rengini ve parlaklığını azaltabilir. Genellikle 8 ayar altın, dayanıklılığı artırmak için bakır ve diğer alaşım metalleriyle karıştırılır.

Ancak 8 ayar altın bilezikler altın rengi ve parlaklığı azaltmasına rağmen daha uygun bir fiyat aralığına sahiptir. Bu nedenle, bütçesi sınırlı olan kişiler için tercih edilebilirler. 8 ayar altın bilezikler, bazı bölgelerde ve pazarlarda popüler olabilir, ancak altın standartları ve tercihler ülkeye göre değişebilir.

Bilezik seçerken, kişisel tercihlerin yanı sıra tasarım, kalite ve değer gibi faktörleri göz önünde bulundurmanız önemlidir. 8 ayar bileziklerin genellikle daha düşük değerli olduğunu unutmayın ve alırken güvenilir bir kaynaktan satın almanızı öneririm.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...