58 kişi bu ürünü inceliyor.
3 TAKSİT SEÇENEĞİ VE 7 GÜN KOŞULSUZ İADE HAKKI
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Reşat Altın

Reşat altın, Osmanlı İmparatorluğu döneminde 1844-1922 yılları arasında basılan altın sikkelerin genel adıdır. Bu altın sikkeler Sultan Abdülmecid döneminde başlatılmış ve çeşitli Osmanlı sultanları döneminde basılmıştır. Reşat altınlar, 7.22 gram ağırlığında ve 0.917 saflıkta (22 ayar) altından yapılmıştır.

Reşat altınlar, üzerlerinde sultanın profilinin yer aldığı tasarımlarıyla tanınır. Ön yüzünde sultanın profilinin bulunduğu ve geri kalan yüzeyde Osmanlıca yazıların yer aldığı bir tasarımı vardır. Reşat altınlar, Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde kullanılan resmi para birimi olan Osmanlı lirasını temsil etmektedir.

Reşat altınlar, numismatik (sikke koleksiyonu) değeriyle beraber altın fiyatlarına bağlı olarak da değerlendirilir. İyi korunmuş ve nadir olan Reşat altınlar, koleksiyoncular arasında daha yüksek talep görebilir ve bu nedenle daha yüksek fiyatlarla alınıp satılabilir.

Eğer Reşat altın satın almak veya satmak istiyorsanız, güvenilir bir kuyumcudan veya numismatik ticareti yapan bir kuruluştan yardım almanız önemlidir. Reşat altınlarla ilgili olarak, altının güncel fiyatına, sikkelerin durumuna, nadirliğine ve tarihsel önemine bağlı olarak değerlendirme yapılır.

Özetlemek gerekirse, Reşat altınlar Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalma ve numismatik değeri olan altın sikkelerdir. Ancak, Reşat altınlarının alım veya satımında uzman birine danışmanız ve güvenilir bir kaynaktan işlem yapmanız önemlidir.Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Son Gezilenler
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRÇıkmadan önce incelemek ister misiniz?
İndirim Çarkı
100 TL İndirimPAS200 TL İndirimPAS300 TL İndirimPAS400 TL İndirimPAS500 TL İndirimPAS600 TL İndirimPAS
Çarkıfelek
İndirim ve Ücretsiz Kargo fırsatları kazanmak için isim ve e-posta adresinizi doldurun ve çevirin.
Kazandınız!
Hediye çeki kodunuzu kopyalamayı ve ödeme sırasında kullanmayı unutmayınız.
Üzgünüz
1 gün sonra tekrar şansınızı deneyebilirsiniz.
Yükleniyor...