49 kişi bu ürünü inceliyor.
3 TAKSİT SEÇENEĞİ VE 7 GÜN KOŞULSUZ İADE HAKKI

Altın Alınırken Hangisi Alınmalı?

Tarih: 22.02.2023 03:28
Altın Alınırken Hangisi Alınmalı?

Altın Alınırken Hangisi Alınmalı?

Altın satın alırken, hangi ihtiyacımıza göre hangi altını almamız gerektiği konusunda kararsız kalabilmekteyiz. Haydi kısa ve öz şekilde beraber inceleyelim...

Öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta altının ne için alınacağıdır. Yatırımlık, aksesuar, hem aksesuar hem de yatırımlık olarak tercih edilebilir. Bu esnada diğer konu ise bütçemizdir.

Yatırımlık ve Aksesuar (Düşük Bütçeli)

Çok kısıtlı bir bütçe ile yatırımlık ürün satın almak istersek, Çeyrek ve Gram Altın'a yönelebiliriz. Fakat hem aksesuar olarak kullanıp hem de yatırım amaçlı altın satın almak istediğimizde 8 ayar bilezikler uzun vadede problemimizi çözecektir. 8 ayar bilezik satın almak istediğimizde, satın aldığımız kuyumcuya uzun vadeden sonra bozdurmak için geldiğimizde %30 civarı bir kayıp oluşacaktır fakat ortalama olarak ise %40-%50 civarında ise altın değerlenmiş olacaktır o esnada. Yani %10-%20 gibi bir kazanç elde etmemiz mümkündür.

Yatırımlık ve Aksesuar (Orta Bütçeli)

Ortalama bir bütçe ile yatırımlık ürün satın almak istersek 22 ayar düşük gramlı işçiliksiz bilezikler ya da ziynet (çeyrek, gram) altınlar tercih edilebilir. Orta Bütçeli tüketicilerimizin en çok tercih ettiği yatırımlık aksesuar 22 ayar işçiliksiz bileziktir. Kısa vadede ve orta vadede  altının yükselişine göre kazanç elde edilmektedir. 

Yatırımlık ve Aksesuar (Yüksek Bütçeli)

Yüksek bir bütçe ile yatırım amaçlı tercih edilen ise 24 ayar (has) altın olmaktadır. Yüksek bir bütçe ile altın kurunun analizini yapıp has altın satın alabilir ve bozuşunu yapabilirsiniz. Aksesuar olarak satın almak istediğinizde ise 22 ayar setler ve takılar yüksek bütçeli satıldığı için

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...