2 kişi bu ürünü inceliyor.
3 TAKSİT SEÇENEĞİ VE 7 GÜN KOŞULSUZ İADE HAKKI

İnternet Üzerinden Altın Alınır Mı?

Tarih: 22.02.2023 03:29
İnternet Üzerinden Altın Alınır Mı?

İnternet Üzerinden Altın Alınır Mı?

Tüketici ne kadar internet üzerinden altın satın alma noktasında çekingen olsa da, avantajları inanılmaz derecede büyüktür.

Hadi gelin inceleyelim...

Bir tüketici kuyumcu mağazasından altın almak istediğinde, kuyumculuk sektöründe ki ucu açık kar marjı ile yüzleşebiliyor. Örneğin A Mağazasında %80 kar marjı ile satılan bir altın, B Mağazasında %160 kar marjı ile satılabilmektedir. Bu kazanç oranları kuyumculuk sektörü için normal karşılanan kar oranlarıdır. 

Fakat İnternet Üzerinde sürekli satış yapan ve müşteri memnuniyetini sağlayan kuyumcu firmalarını incelediğimizde bu kar oranlarını ortalama %20-%40 arası görüntüleyebiliyoruz. İnternet üzerinden altın satın alan tüketicilerin ilk alışverişlerinde ki en kritik yaklaşımı "Onlarca kuyumcu mağazası gezdim fakat sizin fiyatlarınız neredeyse yarı fiyatı!" olur.

Bir tüketici mağazadan altın satın aldığında, beğenmeme durumunda satıcının ürünü iade alma oranı %3'dür. Fakat internet üzerinden satış gerçekleştiren firmalar müşteri memnuniyetine önem göstermek açısından iade şartlarını esnek tutmaktadır. Tabi ki bu firmadan firmaya değişiklik göstermektedir.

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...